Sergiler
Tam Ekran

26 Eylül - 24 Ekim 2012

Art Suites Gallery Beyoğlu

Art Suites Gallery yeni sezonda “Tam Ekran” sergisi ile 26 Eylül – 24 Ekim 2012 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor. Sergide yer alan sanatçılar Onur Doğu, Eda Gecikmez, İbrahim Koç, Anna Mihailidou ve Meltem Sırtıkara’nın eserlerinde etkilendikleri imajların dönüşümünü bu sergide görebiliriz.

‘Tam Ekran’ günümüz teknoloji dünyası ile bireyin etkileşimini simgeliyor. Video, internet, Tv ekranı, mültimedya kısaca teknolojinin hayatımızı sardığı her alanda, özellikle sanal ortamda bireyin her gün karşılaştığı binlerce imaj var. Sanatçıların kendi dünyasında oluşturdukları imajlar; bireyin beden olarak “trans” (geçiş) haldeki dönüşümü, yüzeyde cool bir tavır içerisinde kıyafetleri ile moda ikonuna dönüşen figürler, portredeki güzelliğin şiirsel hali bize ekran görüntüsü üzerinden veriliyor, reel dünyada var olmayan sadece fantastik bir filmde görebileceğimiz devasa/küçük metal hayvanlar, oyun ve tehlike arasında ki farkı algılayamayan masum çocukların saf hali sergide karşımıza çıkıyor.

Bütün bu imgelerden oluşan “Tam Ekran” dijital çağda oluşturulan imajların tersine, oldukça geleneksel malzemelerden oluşuyor; pentürün iki boyutlu yüzeyi, heykelde kullanılan metal malzeme ve fotoğrafın yalın hali. Belki de bu nedenle eserler izleyici ile daha organik bir iletişim kuruyor, teknoloji (dijital olanın) oluşturduğu yakınlığın yanı sıra bir o kadar da mesafeyi getiriyor. En başta dokunma duyumuzu unutturuyor bize, gerçek olduğunu gösterebilecek duyularımızdan birini azaltıyor ve her şey üzerine karar verilemez bir duruma dönüştürüyor.

“Tam Ekran / Full Screen”  24 Ekim 2012 tarihine kadar Art Suites Gallery’de görülebilir…

Proje: Şenay Kazalova


   - Sergilenen Eserler

   - Sergi Görüntüleri

 

 

Facebook - Twitter© 2013 Art Suites Gallery
 
Design by Koçak Grafik Bilişim Web Hizmetleri