Hakkımızda

Anasayfa / Hakkımızda


Art Suites Gallery
 Mayıs 2011 tarihinde Art Turizm Otelcilik ve Tic. Ltd. Şti. tarafından kuruldu. Galeri ilk önce Beyoğlu Balo sokakta altı katlı tarihi bir binada faaliyete başladı. İki yıl aradan sonra galeri Mayıs 2013 tarihinde Asmalı Mescit’te yer alan Balyoz sokakta ki yeni yerine taşındı.

Art Suites Gallery’nin amacı çağdaş sanatın üretimine katkıda bulunmaktır. Bu bağlamda ki bağımsız sanatçıları ve projeleri desteklemek, sanat dünyasına yenilikçi fikirler ile yeni bir oluşum sağlıyor. Galeri yeni mekanında proje odaklı sergileri desteklemektedir. Dünya çağdaş sanatında da örnekleri olan bu sergileme biçimi, galerinin yeni vizyonunu oluşturmaktadır.

Farklı disiplinlerde ki sanatçıların çalışmalarını sergileyebilecekleri ve proje üretecekleri bu alan özgün sanat eserlerinin sergilenmesi ve geniş kitlelere ulaşmasını amaçlar.

Ayrıca Art Suites Gallery her yıl Bodrum’da ki galeri mekanında düzenlediği workshop çalışmaları ile genç ve usta sanatçıları bir araya getirerek, aynı platformda sanatsal fikirlerini paylaşarak eser üretecekleri bir alan oluşmuştur. Workshop çalışmaları sonunda düzenlenen sergiler dışında atölye çalışmaları ve çeşitli sanatsal başlıklar dahilinde seminer ve söyleşiler düzenlenmektedir.