Pınar Kuseyri “Koi Balığı ile Zamanda Yolculuk”

Anasayfa / Pınar Kuseyri “Koi Balığı ile Zamanda Yolculuk”
Pınar Kuseyri “Koi Balığı ile Zamanda Yolculuk”

Pınar Kuseyri “Koi Balığı ile Zamanda Yolculuk”

Sanatçı Pınar Kuseyri’nin, son dönem çalışmalarından oluşan kişisel sergisi “Koi Balığı ile Zamanda Yolculuk” 9 – 27 Temmuz 2015 tarihleri arasında Art Suites Gallery Bodrum’da.

Her zaman akıntıya karşı direnen KOİ BALIĞI, azmin ve kararlılığın simgesidir. Uzakdoğu’da akıntıya karşı yüzerek konusu geçen efsanevi nehrin kaynağına ulaşan KOİ BALIĞI bir ejderhaya dönüşerek manevi dünya ile maddi dünya arasında gidip geleceğine inanılır.

Sanatçı Pınar Kuseyri üretimini, Doğu ve Batı sentezi yaparak, Anadolu medeniyetleri ve Doğu motiflerini kullanarak akrilik ve Sumi-e tarzı çalışmaktadır. Çalışmalarında geleneksel Japon boyası, Fude(Japon fırçası), Washi (Japon pirinç kağıdı), rapido, kaligrafi malzemeleri ve akrilik kullanmaktadır.  Uzakdoğu sanatının öykü ve simgelerinden etkilenen sanatçı kendi yaşadığı coğrafyanın motiflerini de kullanarak oldukça etkili eserler üretmiştir. Ayrıca Uzakdoğu resimlerinde yansıtılan doğanın o büyüleyici şiirselliğini, dinginliğini Pınar Kuseyri bir senteze dönüştürerek Koi balığının zamanda yolculuğunu bizlere anlatmıştır.

“Koi Balığı ile Zamanda Yolculuk” 9 – 27 Temmuz 2015 tarihleri arasında Art Suites Gallery Bodrum’da izlenebilir.

PINAR KUSEYRİ

1968, Kayseri
Küçük yaşlarda halı ve kilim motifleri çizmeye başlayan sanatçı, Yüksek öğrenimini Ekonomi üzerine yaptı. 17 yıl bankacılık sektöründe çalıştı.

2001 yılında Mustafa Dulda atölyesinde sanat çalışmalarına başladı. Daha sonra İsmail Acar ve Sait Günel atölyelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bu sanat sürecinde karakalem, desen, pastel, suluboya, akrilik tekniklerini kullandı. Halen Aynur Küçükyalçın ile Sumi-e çalışmalarına devam etmektedir.

Bugüne kadar uluslararası birçok karma sergiye katılmıştır. Adana ve Kayseri’de 2 kişisel sergi açmıştır.

Halen çalışmalarını İstanbul ve Bodrum’daki atölyelerinde sürdürmektedir.

Sergilenen Eserler